Düğün ve evlilik hazırlıklarının, en kararsız kalınan seçimlerinden biri de kuşkusuz ki düğün kıyafetidir. Birçok evlilik fuarında yer alan ve tasarladığı gelinlikleri Bahar Öztan ve Şenay Akay gibi ünlü isimlerin podyumda taşıdığı fuarlarda imzası olan Pınar Bent 2018 gelinlik trendleri hakkında tüyo verdi.

2018 gelinlik trendleri 10326619 - 2018 Gelinlik trendleri

Gelinlik birçok kadın için hayatının en güzel deneyimidir. Bu yüzden gelinlik seçimi yaparken her ince detayı derinlemesine dikkat etmeniz gerekir.

Tasarladığı gelinliklerle tanınan modacı Pınar Bent, 2018 gelinlik trendleri hakkında bilgi verdi.

2018 gelinlik trendleri 10326620 - 2018 Gelinlik trendleri

"Taşlı ışıltılı gelinlikler trend olacak "

Modacı Pınar Bent, tasarladığı yeni modellerin her bütçeye uygun ve pek çok seçenekten oluştuğunu belirtti. Geçtiğimiz aylarda Mısırlı bir iş adamının kızının gelinliğini swarovski taşlarla tasarım harikası yaratan Bent'e göre 2018 senesinin gelinlik trendleri arasında taşlı, ışıltılı ve 3 boyutlu dantellerin oldukça trend olacağını ve bu tür modellerin 2018 yaz aylarında yapılacak düğünlere damga vuracak.

2018 gelinlik trendleri 10326615 - 2018 Gelinlik trendleri

Uzun veya kısa boylu kadınların gelinlik tercihi nasıl olmalıdır?

Uzun boylu kadınlar tam balık, A kesim modelleri daha iyi taşır. Kısa boylu kadınlar ise, yarım balık ve mini gelinlikleri vücudunda daha iyi taşırlar.

Büyük göğüslere sahip olan kadınların gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Göğüsleriniz büyük ise işlemelerin göğüs bölgesinde olmasından kesinlikle kaçın. Gelinlik tasarımcısı Pınar Bent'e göre; Büyük Göğüslere sahip olan kadınlar toparlayıcı bir sutyen kullanmalı ve dikkati başka bir yere çekmelidirler. Mesela iddialı bir sırt dekoltesi, saç aksesuarı ya da kemer işini görecektir.


2018 gelinlik trendleri 10326646 - 2018 Gelinlik trendleri

Küçük göğüslü kadınlar için gelinlik seçimi

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar ise; göğüs bölgesi drapeli veya işlemeli gelinlikleri tercih etmelidirler.

Alçak ve kalın topuklu ayakkabıları tercih edin

“Alçak ve kalın topuklu ayakkabıları tercih edin. Belinizi ince göstermek istiyorsanız işlemeli kumaşları bel bölgende çok az kullanın. Ama ‘işleme kesinlikle’ olsun diyorsanız bunu eteklerde kullanın.